Kursy jako szansa na podwyższenie kwalifikacji zawodowych

Jesteś fanem żeglowania i pływania na motorówce, jednak jeszcze nie masz patentu? Zapisz się na wymarzone kursy pod okiem profesjonalistów i wypłyń na szerokie wody. Zobacz, ile zyskasz, jeśli weźmiesz udział w szkoleniach żeglarskich oraz motorowodnych i jak bardzo wzrosną Twoje umiejętności.

Dlaczego warto odbyć kurs i zdobyć patent żeglarski?

Zgodnie z polskim prawem możesz żeglować bez odpowiednich dokumentów, jednak tylko na jednostkach, które nie są dłuższe niż 7,5 metra. Więc jeśli marzysz o tym, by sterować większymi jachtami – potrzebny Ci będzie patent, a także odpowiednie szkolenie, które przygotuje Cię do jego zdobycia. Co jeszcze zyskasz dzięki ukończeniu kursu żeglarskiego oraz podniesieniu swoich kwalifikacji? Przede wszystkim wiedzę i umiejętności, które wykorzystasz w praktyce, a to przełoży się na bezpieczeństwo – Twoje oraz pozostałych osób na jachcie. U nas nauczysz się:

  • zagadnień związanych z żeglowaniem i obsługą jachtu,
  • pływania przy trudnych warunkach pogodowych,
  • radzenia sobie za sterem i z żaglami,
  • co zrobić w przypadku awarii czy innej niebezpiecznej sytuacji,
  • udzielania pierwszej pomocy,
  • obsługi instalacji na jachcie,
  • współpracy z załogą.

Nie wymagamy doświadczenia – szkolimy z teorii i praktyki od podstaw, więc dowiesz się wszystkiego krok po kroku. A co więcej – naukę umili Ci nasz profesjonalny sprzęt, czyli nowoczesne, w pełni wyposażone jachty.

Jakie jeszcze kursy podnoszące kwalifikacje przygotowaliśmy dla Ciebie?

Oprócz szkolenia na żeglarza jachtowego masz do wyboru także kurs na sternika motorowodnego, w trakcie którego poznasz wszystkie techniki oraz obowiązujące przepisy i nauczysz się manewrowania motorówką. Szkolenie na motorowego sternika morskiego obejmuje naukę pływania jachtem morskim oraz wszystkie związane z tym zagadnienia praktyczne i teoretyczne. Pokażemy Ci, jak używać map do żeglowania, manewrować jednostką oraz planować i organizować rejsy. Z kolei na szkoleniu z holowania narciarza wodnego dowiesz się, jak w prawidłowy sposób płynąć z osobą na nartach wodnych czy wakeboardzie, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo. A jeśli jesteś już sternikiem morskim – to zapraszamy Cię na kurs radiooperatora SCR, bo sprawna komunikacja na jednostce to podstawa bezpiecznej żeglugi.

Kursy pozwolą Ci nie tylko zrealizować  marzenia, ale także zdobyć ważne umiejętności, dzięki którym zapewnisz bezpieczeństwo sobie i innym osobom. Ponieważ woda to żywioł, którego nie należy lekceważyć.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu