Uttern t53

Rejsy szkoleniowe na Odrze Wrocław

Interesuje Cię wypoczynek na wodzie? Rejsy śródlądowe Wrocław to doskonała okazja do przeżycia żeglarskiej przygody i zdobycia nowych doświadczeń. Jeśli planujesz czarter jachtów i rejs po Odrze (lub innym akwenie), wymagany jest tutaj kurs żeglarski, motorowodny i co się z tym wiąże – patent żeglarza lub sternika motorowodnego. Oferowane przez nas rejsy szkoleniowe we Wrocławiu stanowią idealne uzupełnienie szkolenia, a także pozwalają wykorzystać zdobytą na zajęciach wiedzę w praktyce pod okiem doświadczonego sternika. Szkolenia żeglarskie Wrocław organizowane są w różnych wariantach czasowych, co pozwala na indywidualne dopasowanie oferty do każdego, kto chce rozwijać swoją pasję.

Dla kogo są rejsy szkoleniowe ?

Szkolenia i rejsy śródlądowe polecane są wszystkim osobom uczącym się, a także tym, którzy planują odświeżyć swoje umiejętności żeglarskie po dłuższej przerwie. Warunkiem koniecznym jest ukończenie 14 roku życia. Jeżeli więc planujesz uzyskać patent żeglarza lub sternika motorowodnego, rejsy szkoleniowe i kursy po Odrze Wrocław to rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź też nasze oferty:

  • kursy żeglarskie Wrocław – obejmują zarówno przygotowanie do zdobycia pierwszego patentu, jak i wyższe stopnie w hierarchii żeglarskiej;
  • kurs sternika motorowodnego Wrocław – uprawniający do pływania nie tylko na łodziach z napędem silnikowym, ale także skuterach wodnych bez ograniczeń mocy jednostki napędowej.

Ile kosztują rejsy szkoleniowe ?

 

Rejsy i szkolenia nie są drogie, a pozwalają doskonalić umiejętności żeglarskie. Cena to zaledwie 100 zł za rejs szkoleniowy żeglarski oraz 200 zł za rejs motorowodny. Żeglarstwo śródlądowe to wspaniała przygoda i idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje żeglarskie umiejętności. Czarter jachtów Wrocław to doskonała propozycja dla Ciebie, jeśli dodatkowo chcesz odpocząć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Zapraszamy!

Rejsy szkoleniowe po Odrze – szczegółowe informacje

Rejs żeglarski – Zaczynamy z zimowiska nr 1 Marina ATM Wrocław Osobowice planowana trasa rejsu : Zimowisko barek nr 1 – rzeka Odra – Zimowisko barek nr 2 – rzeka Odra – Zimowisko barek nr 1. Czas rejsu 4 godziny

Rejs motorowodny – Zimowisko Barek nr 1 – rzeka Odra do mostu Rędzin – Zimowisko barek nr 2 – Kozanów port – Różanka – Zimowisko barek nr 1 Czas rejsu 2 godziny

Rejs szkoleniowy ” Szlakiem Wrocławskiego Węzła Wodnego”

Rejs szkoleniowy „Szlakiem Wrocławskiego Węzła Wodnego”

Szkolenie praktyczne na jachcie motorowym (Pokazujemy: znaki, miejsca niebezpieczne, na co zwrócić uwagę na takim rejsie)

Pięć śluz ( Mieszczańska, Opatowice, Bartoszowice, Zacisze, Różanka )

Mega widoki m. in. Ostrów Tumski

Doborowe towarzystwo – doświadczeni instruktorzy motorowodni

Nowy sprzęt – Jacht Pegazus 460, Uttern T53, Sea Ray 210 SPX, Time Marine

 Trasa rejsu:

Start: Marina ATM Wrocław Osobowice akwen Zimowisko Barek nr 1, tam zaczynamy rejs. Z tego akwenu wychodzimy na Dolną Odrę płynąc pod mostami : Milenijnym i Poznańskim. Potem wchodzimy na Odrę Południową i przechodzimy pod mostami : Oleśnickim, Dmowskiego oraz gen. Sikorskiego. Dochodzimy do pierwszej śluzy : Mieszczańskiej. Po przejściu śluzy wchodzimy na Wrocławski Śródmiejski Węzeł Wodny przechodzimy pod mostami : Pomorskim, Uniwersyteckim i św. Andrzeja. Dalej wchodzimy na górną Odrę po drodze zwiedzając Ostrów Tumski od strony wody. Przechodzimy pod mostami Pokoju i Grunwaldzkim i Odrą sportową dopływamy do drugiej śluzy – Opatowice. Przechodząc tą śluzę płyniemy kanałem opatowickim potem wychodząc na główny szlak Odry dopływamy do kolejnej trzeciej śluzy Bartoszowce. Po przejściu śluzy płyniemy kanałem nawigacyjnym po drodze mijając port Olimpia dopływamy do 4 śluzy Zacisze. Po przejściu śluzy wchodzimy na kanał żeglugowy przechodzimy pod mostami Kromera – Dalej już tylko pozostaje nam dopłynięcie do unikatowej śluzy Różanka. Po przejściu śluzy kierujemy się w stronę Osobowic. Rejs kończymy w Marinie ATM Wrocław Osobowice.

Czas trwania i terminy rejsu :

Około 8 godzin. Do przepłynięcia jest około 50 KM po drodze zatrzymujemy się również na krótki postój w Odra Center lub port Olimpia. Zazwyczaj wypłynięcie jest około godziny 9 rano a powrót na godzinę 17. Rejsy odbywają się w każdą Niedzielę. Dla grup zorganizowanych możliwość dostosowania dnia i godziny takiego rejsu.

 

Cena rejsu :

Uzależniona od liczby uczestników na rejsie:

1 osoba na pokładzie szkolenie indywidualne: 990 zł

2 osoby na pokładzie szkolenie duet: 500 zł od osoby

3 Osoby na pokładzie szkolenie Trio: 400 zł od osoby

4 osoby na pokładzie szkolenie grupa: 300 zł od osoby

Rejsy Nocne Szlakiem Śródmiejskiego Węzła Wodnego

Szkolenie praktyczne na jachcie motorowym (Pokazujemy: znaki nocne, miejsca niebezpieczne, na co zwrócić uwagę na takim rejsie)

Wrocław od strony wody wieczorową porą.

Mega widoki m. in. Ostrów Tumski, śródmiejski Szlak Wodny, Kanał Opatowicki.

Doborowe towarzystwo – doświadczeni instruktorzy motorowodni

Nowy sprzęt – Jacht Pegazus 460, Uttern T53, Sea Ray 210 SPX, Time Marine

Trasa rejsu:

Start: Marina Topacz przy moście Uniwersyteckim ul. Księcia Witolda 2, tam zaczynamy rejs. Z tego akwenu wychodzimy na Śródmiejski Węzeł Wodny płynąc pod mostami : Uniwersyteckim, kładce Słodowej, Piaskowej przesmyku Św. Klary i moście Słodowym, Młyńskim i Tumskim. Potem wchodzimy na Odrę  i przechodzimy pod mostami : Pokoju i Grunwaldzkim. Dopływamy do kładki Zwierzynieckiej oraz mostu aleji Wielkiej Wyspy płyniemy Odrą sportową i dopływamy do kanału Opatowickiego i śluzy – Opatowice. Stamtąd powrót tą samą trasą do mariny. Rejs kończymy w Marinie Topacz.

Czas trwania i terminy rejsu :

Około 2-3 godzin. Do przepłynięcia jest około 15 KM po drodze możliwy jest również  krótki postój w Odra Center lub na bulwarze Dunikowskiego . Zazwyczaj wypłynięcie jest o zachodzie słońca, w zależności od pory roku w godzinach 19:00 lub 20:00. Rejsy odbywają się w każdą Środę i Czwartek. Dla grup zorganizowanych możliwość dostosowania dnia i godziny takiego rejsu.

 

Cena rejsu :

100 zł od osoby