Kursy żeglarskie dla początkujących i zaawansowanych

Nasze kursy żeglarskie obejmują przygotowanie do zdobycia pierwszego patentu, jak i wyższe stopnie w hierarchii żeglarskiej. Patenty podzielone są na dwie kategorie:
 • żeglarskie,
 • motorowodne.

Podstawowe uprawnienia, które powinien zdobyć pasjonat żeglarstwa, to żeglarz jachtowy lub sternik motorowodny w zależności od tego, jakiego typu jednostki chcemy prowadzić. Pozwalają one poruszać się po wodach śródlądowych, a także morskich z pewnymi ograniczeniami. Jeśli chodzi o kolejne stopnie, to oferujemy kurs na motorowodnego sternika morskiego. W połączeniu z patentem żeglarza jachtowego pozwala on prowadzić po morzu i wodach śródlądowych także jachty żaglowe.

Jak wyglądają kursy na sternika i żeglarza?

Aby każdy miał okazję szkolić się w naszym ośrodku niezależnie od obowiązków, nasze kursy prowadzimy w trzech trybach:

 • weekendowym – szkolenie rozłożone jest na kilka weekendów,
 • wieczorowym – zajęcia w godzinach popołudniowych w dni robocze,
 • tygodniowym – intensywny kurs po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Na stronach poszczególnych patentów można sprawdzić, w jakiej formie odbywają się szkolenia na nie, a także terminy ich organizacji.
Wszystkie kursy składają się z ćwiczeń na wodzie oraz części teoretycznej obejmującej zagadnienia budowy jednostek, locji czy bezpieczeństwa na jachcie. Można je odbyć w formie:

 • tradycyjnych wykładów po zajęciach praktycznych,
 • e-learningu.

Zakończenie kursów stanowi państwowy egzamin – test z wiedzy teoretycznej i sprawdzian umiejętności manewrowania jachtem.

Szkolenie Morskie

Jeśli planujecie poszerzyć swoje kwalifikacje zapraszamy do zdobywania wyższych stopni morskich. Organizujemy kursy na morskiego sternika motorowodnego. Więcej o takim kursie można podejrzeć pod tym linkiem https://www.masterjachting.pl/szkolenia/morski-sternik-motorowodny/

Jeśli nie macie wymaganego stażu na stopnie morskie to możecie zdobyć takie kwalifikacje wspólnie z nami na organizowanych rejsach szkoleniowo-stażowych, więcej o takich rejsach można poczytać pod tym linkiem https://www.masterjachting.pl/rejsy/morskie/

Aktualności

Zachęcamy do lektury naszego bloga, w którym dzielimy się z Wami wiedzą na tematy sportów wodnych tych dalszych i bliższych, podpowiadamy jaki kurs wybrać i jak taki kurs wygląda od strony praktycznej oraz poruszamy wiele przydatnych informacji dla każdego początkującego wodniaka i nie tylko …

Close Menu