Kursy żeglarskie Wrocław dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli interesuje Cię kurs żeglarski we Wrocławiu i szukasz sprawdzonego miejsca, gdzie możesz uzyskać patent żeglarski, Master Jachting  Rafał Staniec to dobry wybór! Nasze kursy żeglarskie obejmują zarówno przygotowanie do zdobycia pierwszego patentu, jak i wyższe stopnie w hierarchii żeglarskiej. Patenty podzielone są na dwie kategorie:

  •  żeglarskie,
  •  motorowodne.

Podstawowe uprawnienia, które powinien zdobyć pasjonat żeglarstwa, to żeglarz jachtowy lub sternik motorowodny, w zależności od tego, jakiego typu jednostki chcemy prowadzić. Pozwalają one poruszać się po wodach śródlądowych, a także morskich z pewnymi ograniczeniami. Jeśli chodzi o kolejne stopnie, to oferujemy kurs na motorowodnego sternika morskiego. W połączeniu z patentem żeglarza jachtowego pozwala on prowadzić po morzu i wodach śródlądowych także jachty żaglowe. Wszystkie oferowane przez nas szkolenia żeglarskie we Wrocławiu kończą się państwowym egzaminem, którego zdanie jest warunkiem przyznania odpowiednich uprawnień. Jeśli zależy Ci na współpracy z zawodowym żeglarzem, instruktorem oraz skipperem i chcesz połączyć bezpieczeństwo ze skuteczną nauką w przyjemnej atmosferze – wybierz naszą szkołę żeglarstwa we Wrocławiu!

Kursy żeglarskie dla początkujących i zaawansowanych

Jak wyglądają kursy na sternika i żeglarza w Master Jachting Rafał Staniec? Aby każdy miał okazję szkolić się w naszym ośrodku niezależnie od obowiązków, nasze kursy prowadzimy w trzech trybach:

  • weekendowym – szkolenie rozłożone jest na kilka weekendów,
  • wieczorowym – zajęcia w godzinach popołudniowych w dni robocze,
  • tygodniowym – intensywny kurs po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Na stronach poszczególnych patentów możesz sprawdzić, w jakiej formie odbywają się szkolenia na nie, a także terminy ich organizacji.

Wszystkie kursy żeglarskie we Wrocławiu składają się z ćwiczeń na wodzie oraz części teoretycznej obejmującej zagadnienia budowy jednostek, locji czy bezpieczeństwa na jachcie. Możesz odbyć je w formie:

  • tradycyjnych wykładów po zajęciach praktycznych,
  • e-learningu.

Zakończenie kursów żeglarskich stanowi państwowy egzamin – test z wiedzy teoretycznej i sprawdzian umiejętności manewrowania jachtem.

Szkolenie Morskie

Jeśli planujecie poszerzyć swoje kwalifikacje zapraszamy do zdobywania wyższych stopni morskich. Organizujemy kursy na morskiego sternika motorowodnego. Więcej o takim kursie można podejrzeć pod tym linkiem https://www.masterjachting.pl/szkolenia/morski-sternik-motorowodny/

Jeśli nie macie wymaganego stażu na stopnie morskie to możecie zdobyć takie kwalifikacje wspólnie z nami na organizowanych rejsach szkoleniowo-stażowych, więcej o takich rejsach można poczytać pod tym linkiem https://www.masterjachting.pl/rejsy/morskie/

Master Jachting – szeroka oferta szkoleniowa

Wszystkie kursy organizowane przez Master Jachting Rafał Staniec odbywają się  na Odrze – przystań Marina ATM Wrocław. Zapewniamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz profesjonalny, nowoczesny i bogato wyposażony sprzęt. W Master Jachting Rafał Staniec zdobędziesz nie tylko patent żeglarski we Wrocławiu. Oferujemy ponadto:

  • kurs sternika motorowodnego we Wrocławiu – uzyskany patent uprawnia Cię do pływania nie tylko na łodziach z napędem silnikowym, ale także skuterach wodnych bez ograniczeń mocy jednostki napędowej;
  • kurs SRC Wrocław – licencja radiooperatora SRC (short range certificate) stanowi uzupełnienie kompetencji sternika morskiego i daje potwierdzone świadectwem umiejętności operatora łączności krótkiego zasięgu;
  • czarter jachtów we Wrocławiu i rejsy jachtami motorowymi lub żaglowymi po Odrze –  to doskonała okazja do odbycia ciekawego rejsu także poza rejon Wrocławia.

 

Aktualności

Zachęcamy do lektury naszego bloga, w którym dzielimy się z Wami wiedzą na tematy sportów wodnych tych dalszych i bliższych, podpowiadamy jaki kurs wybrać i jak taki kurs wygląda od strony praktycznej oraz poruszamy wiele przydatnych informacji dla każdego początkującego wodniaka i nie tylko …
zobacz wszystkie