Jaki patent na skuter wodny? Ile kosztuje i jak wygląda egzamin i kurs na skuter wodny?
Do prowadzenia skuterów wodnych potrzebny jest patent Sternik Motorowodny. Łączny koszt kursu, egzaminu i patentu to koszt 899 zł, egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz z części praktycznej : manewry na jachcie motorowym takie jak podejście i odejście od pomostu, oraz pozorowany manewr człowiek za burtą, kurs składa się z dwóch części : część teoretyczna realizowana jest w formie wykładów w Sali lub platformy edukacyjnej e-lerning, część praktyczna realizowana jest na jachtach motorowych o mocy silnika 50 KM.
Czym jest patent na skuter wodny?
Patent Sternik motorowodny jest wodnym prawem jazdy na wszystkie jachty motorowe.
Jakie uprawnienia daje patent na skuter wodny?
Patent Sternik motorowodny uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych bez ograniczeń po wodach śródlądowych oraz prowadzenia jachtów motorowych do 12 M długości w porze dziennej po wodach morskich do 2 Mil Morskich od brzegu.
Jak wygląda kurs na skuter wodny ?
Składa Się z dwóch części teoretycznej realizowanej w formie wykładów w Sali lub w formie E-Lerningowej.
Ile kosztuje kurs na skuter wodny?
Koszt kursu to 599 zł
Jak wygląda egzamin na patent na skuter wodny?
Egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz z części praktycznej : manewry na jachcie motorowym takie jak podejście i odejście od pomostu, oraz pozorowany manewr człowiek za burtą,
Jak zrobić patent żeglarski?
Trzeba zapisać się na kurs i zdać egzamin z wiedzy i umiejętności prowadzenia jachtu żaglowego.
Czym jest patent żeglarski?
Wodnym prawem jazdy na jachty żaglowe z pomocniczym napędem mechanicznym
Jakie uprawnienia daje patent żeglarski?
Prowadzenie Jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych oraz jachtów do 12 Metrów długości po wodach morskich w porze dziennej do 2 Mil morskich od brzegu.
Ile łącznie kosztuje patent żeglarski?
Łączny koszt to 1450 zł : Kurs 1150 zł, egzamin 250 zł oraz patent 50 zł
Jak wygląda kurs na patent żeglarski ?
Składa się z dwóch części : praktycznej na jachcie żaglowym w łącznym czasie 40 godzin zajęć oraz teoretycznej w Sali wykładowej lub w formie kursu e-lerning.
Jak wygląda egzamin na patent żeglarski?
Składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz praktycznej z manewrowania jachtem żaglowym : manewry wykonywane na egzaminie to zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stawanie w dryf, człowiek za burtą oraz podejście i odejście jachtem na silniku od pomostu, człowiek za burtą jachtem żaglowym na silniku.

Jaki wynająć jacht? Ile kosztuje i jak wygląda proces wynajmu jachtu?
Dla osób zaczynających swoją przygodę wodniacką mamy idealnie dobrane jachty zarówno żaglowe typu omega, które nadają się do początkowego prowadzenia przez świeżo upieczonych skiperów oraz dwa jachty motorowe o mocy silnika 50 KM, które idealnie nadają się do rozpoczęcia swojej przygody motorowodnej.
Jacht rezerwujemy poprzez zgłoszenie e-mail lub telefonicznie na 723-390-939
Proces wynajmu jest dość prosty na jacht typu omega s/y Bożenka oraz jacht motorowy s/m Selena dla naszych absolwentów nie pobieramy kaucji.
Ile kosztuje wynajęcie jachtu?
Koszt wynajęcia to : jacht żaglowy 25 zł godzina lub 250 zł cały dzień, za jacht motorowy ceny zaczynają się już 100 zł godzina lub 500 zł cały dzień
Czy prowadzicie Wynajem jachtów na godziny ?
Wynajem na godziny jest możliwy, koszt to 25 zł jacht żaglowy oraz 100 zł jacht motorowy
Czy prowadzicie Wynajem jachtów online ?
Tak, rezerwacja możliwa jest poprzez adres e-mail masterjachting@gmail.com
Jakie będę posiadał uprawnienia po uzyskaniu Morskiego Sternika Motorowodnego ?
Prowadzenie jachtów motorowych po śródlądziu bez ograniczeń oraz jachtów motorowych do 18 metrów długości po wodach morskich
Kim jest Morski sternik motorowodny?
Uprawnieniem do prowadzenia jachtów motorowych śródlądowych oraz morskich
Jak zdobyć patent sternika morskiego?
Trzeba odbyć kurs i zdać egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności
Sternik morski a sternik śródlądowy?
Sternik morski uprawniony jest do prowadzenia jachtów śródlądowych i morskich, sternik śródlądowy ma uprawnienia do prowadzenia jachtów śródlądowych i ograniczone uprawnienia morskie do 2 mil morskich od brzegu
Jak holować jacht?
Jacht holujemy za pomocą cumy.
Jak wygląda holowanie jachtu na wodzie?
Podajemy cumę na jacht holowany , jeden koniec cumy knagujemy na rufie swojego jachtu drugi koniec cumy zaknagowany jest na dziobie jachtu holowanego.
Co jest potrzebne do holowania jachtu?
Jedynie długa Cuma, nie są potrzebne specjalne zezwolenia

Czy potrzebna jest licencja na holowanie narciarza wodnego?
Tak jest wymagana do holowania narciarza wodnego oraz innych obiektów pływających typu koło, banan, kanapa
Jak wygląda kurs holowania narciarza wodnego?
Składa się z jednego wykładu na temat holowania, komunikacji sternik – holowany oraz z części praktycznej na jachcie motorowym, na którym uczymy się holować narciarza oraz inne zabawki wodne typu koło, banan, kanapa
Ile kosztuje kurs holowania narciarza wodnego?
Łączny koszt to 799 zł, kurs 499 zł, egzamin 250 zł, licencja 50 zł

Jak, gdzie i po co zrobić kurs motorowodny?

Na Kurs motorowodny można zapisać się w dowolnym momencie. Możemy go zrobić zarówno w trybie weekendowym jak i tygodniowym. Kursy organizowane są we Wrocławiu na zimowisku barek nr 1 w Marinie ATM Wrocław Osobowice. Po zrobieniu kursu motorowodnego i zdaniu egzaminu uzyskujemy wodne prawo jazdy na każdą łódź, której główne źródło napędu stanowi silnik.