FAQ

Do prowadzenia skuterów wodnych potrzebny jest patent Sternik Motorowodny. Łączny koszt kursu, egzaminu i patentu to koszt 899 zł, kurs rozszerzony 2-dniowy wraz z rejsem kosztuje 890+egzamin (250zł/125zł uczeń)-egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz z części praktycznej : manewry na jachcie motorowym takie jak podejście i odejście od pomostu, oraz pozorowany manewr człowiek za burtą, kurs składa się z dwóch części : część teoretyczna realizowana jest w formie  platformy edukacyjnej e-learning, część praktyczna realizowana jest na jachtach motorowych o różnej mocy silnika .

Patent Sternik motorowodny jest wodnym prawem jazdy na wszystkie jachty motorowe.
Patent Sternik motorowodny uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych bez ograniczeń po wodach śródlądowych oraz prowadzenia jachtów motorowych do 12 M długości w porze dziennej po wodach morskich do 2 Mil Morskich od brzegu.

Składa Się z dwóch części teoretycznej realizowanej w formie  E-Learningowej oraz kursu praktycznego.

Koszt kursu BASIC to 599 zł, kursu MEDIUM 890 zł, VIP 1099 zł.

Egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz z części praktycznej : manewry na jachcie motorowym takie jak podejście i odejście od pomostu, oraz pozorowany manewr człowiek za burtą.
Trzeba zapisać się na kurs i zdać egzamin z wiedzy i umiejętności prowadzenia jachtu żaglowego.
Wodnym prawem jazdy na jachty żaglowe z pomocniczym napędem mechanicznym
Prowadzenie Jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych oraz jachtów do 12 Metrów długości po wodach morskich w porze dziennej do 2 Mil morskich od brzegu.

Łączny koszt to 1550 zł : Kurs 1250 zł, egzamin 250 zł oraz patent 50 zł

Składa się z dwóch części : praktycznej na jachcie żaglowym w łącznym czasie 40 godzin zajęć oraz teoretycznej  w formie kursu e-lerning.

Składa się z dwóch części : teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań na które trzeba odpowiedzieć na 65 pytań prawidłowo aby zaliczyć tą część egzaminu oraz praktycznej z manewrowania jachtem żaglowym : manewry wykonywane na egzaminie to zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stawanie w dryf, człowiek za burtą oraz podejście i odejście jachtem na silniku od pomostu, człowiek za burtą jachtem żaglowym na silniku.

Dla osób zaczynających swoją przygodę wodniacką mamy idealnie dobrane jachty zarówno żaglowe typu omega, które nadają się do początkowego prowadzenia przez świeżo upieczonych skipperów oraz dwa jachty motorowe o mocy silnika 30 i 70 KM, które idealnie nadają się do rozpoczęcia swojej przygody motorowodnej.
Jacht rezerwujemy poprzez zgłoszenie e-mail lub telefonicznie na 723-390-939, 508-217-514
Proces wynajmu jest dość prosty, podpisujemy umowę czarteru i nasz pracownik zaprowadza Cię  na jacht oraz sprawdza jego całe wyposażenie. Jacht typu omega s/y Bożenka po kursie żeglarskim dla naszych kursantów wynajmowany jest gratis na cały dzień.  Jacht motorowy s/m Selena kosztuje 140 zł/h, kaucja zwrotna wynosi 500 zł.

Koszt wynajęcia to : jacht żaglowy omega 25 zł godzina lub 250 zł cały dzień, Sportina 600- 40 zł/h (300 zł/dzień), Corvette 650- 45 zł/h (390 zł/dzień) za jacht motorowy ceny zaczynają się już od 140 zł godzina lub 690 zł cały dzień

Wynajem na godziny jest możliwy, koszt to 25, 40, 45 zł jacht żaglowy oraz 140 zł jacht motorowy

Tak, rezerwacja możliwa jest poprzez adres e-mail masterjachting@gmail.com
Prowadzenie jachtów motorowych po śródlądziu bez ograniczeń oraz jachtów motorowych do 18 metrów długości po wodach morskich

Uprawnieniem do prowadzenia jachtów motorowych śródlądowych oraz morskich

Trzeba odbyć kurs i zdać egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności
Sternik morski uprawniony jest do prowadzenia jachtów śródlądowych i morskich, sternik śródlądowy ma uprawnienia do prowadzenia jachtów śródlądowych i ograniczone uprawnienia morskie do 2 mil morskich od brzegu
Jacht holujemy za pomocą cumy.
Podajemy cumę na jacht holowany , jeden koniec cumy knagujemy na rufie swojego jachtu drugi koniec cumy zaknagowany jest na dziobie jachtu holowanego.
Jedynie długa Cuma, nie są potrzebne specjalne zezwolenia
Tak jest wymagana do holowania narciarza wodnego oraz innych obiektów pływających typu koło, banan, kanapa
Składa się z jednego wykładu na temat holowania, komunikacji sternik – holowany oraz z części praktycznej na jachcie motorowym, na którym uczymy się holować narciarza oraz inne zabawki wodne typu koło, banan, kanapa
Łączny koszt to 799 zł, kurs 499 zł, egzamin 250 zł, licencja 50 zł
Na Kurs motorowodny można zapisać się w dowolnym momencie. Możemy go zrobić zarówno w trybie weekendowym jak i tygodniowym. Kursy organizowane są we Wrocławiu na zimowisku barek nr 1 w Marinie ATM Wrocław Osobowice. Po zrobieniu kursu motorowodnego i zdaniu egzaminu uzyskujemy wodne prawo jazdy na każdą łódź, której główne źródło napędu stanowi silnik.
Close Menu