Master Jachting Rafał Staniec od 2012 roku zapewnia profesjonalne przygotowania do różnorodnych egzaminów – jachtowych żeglarskich i motorowodnych. Jeśli zależy Ci na współpracy z zawodowym żeglarzem, instruktorem oraz skipperem, to jesteś we właściwym miejscu! W prowadzeniu kursów wodnych najważniejsze jest połączenie bezpieczeństwa dla Uczestnika ze skuteczną nauką tajników pływania. Każde szkolenie – na żaglówkę, motorówkę czy skuter wodny – odbywa się w przyjemnej atmosferze sprzyjającej zdobywaniu zarówno praktycznych, jak i teoretycznych umiejętności. Z nami zdobędziesz wymarzony patent żeglarski i motorowodny. Dołącz do grona zadowolonych Klientów naszej szkoły sportów wodnych we Wrocławiu! Serdecznie zapraszamy!

Jako instruktorzy sportów wodnych szkolimy z pasją już od dobrych kilkunastu lat na patenty sternika motorowodnego i żeglarza jachtowego. Promując turystykę wodną we Wrocławiu, staramy się organizować różnego rodzaju wodniackie akcje takie jak np. Zostań wodniakiem, rejsy jachtami motorowymi lub żaglowymi po rzece Odrze we Wrocławiu. Wszystkie rejsy prowadzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na wodzie w miłej oraz wesołej atmosferze. Zapraszamy do zapisów na nasze profesjonalne kursy: sternika motorowodnego  lub żeglarza jachtowego , które kończymy egzaminami w naszym centrum egzaminacyjnym zlokalizowanym w Marinie ATM Wrocław Osobowice na zimowisku barek nr I. Nasz akwen żeglugi to rzeka Odra oraz rozlewiska na zimowisku barek nr 1 oraz zimowisku barek nr 2!

Zachęcamy Was również do wykupienia  vouchera na kurs żeglarski lub motorowodny na sezon 2024 dla wybranej osoby (do zrealizowania w dowolnym terminie np. na wiosnę, lato lub jesień) do końca sezonu 2024. Po otrzymaniu zgłoszenia lub kontakcie telefonicznym wysyłamy voucher pocztą lub można odebrać od Nas osobiście.

Zajęcia praktyczne dla sterników motorowodnych prowadzimy na dwóch dobrze wyposażonych motorówkach : Uttern t-53 ( nasza nowość na sezon 2021 – nowy jacht motorowy ) i Sea Ray 210 SPX od sezonu 2022. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych dla kursów tygodniowych lub w Sobotę – Niedzielę dla kursów weekendowych. Zajęcia żeglarskie prowadzimy na jachtach kabinowych Tango 780 Sport , Antila 22, Corvette 650. Mamy w ofercie zarówno kursy tygodniowe poranne, wieczorowe oraz weekendowe.

Pamiętajcie,  że dla każdej osoby przebywającej nad wodą najważniejsze jest przed wszystkim bezpieczeństwo, a także spokój ducha, opanowanie i nabycie właściwych umiejętności do kierowania jachtem żaglowym czy motorowym, a my jesteśmy w stanie to Wam zapewnić na naszych profesjonalnych szkoleniach.

Przy prowadzeniu kursów żeglarskich najważniejsze jest połączenie bezpieczeństwa dla Uczestnika ze skuteczną nauką tajników pływania. Każde szkolenie – na żaglówkę, motorówkę czy skuter wodny – odbywa się w przyjemnej atmosferze sprzyjającej zdobywaniu zarówno praktycznych, jak i teoretycznych umiejętności. Z nami zdobędziesz wymarzony patent żeglarski. Dołącz do grona zadowolonych Klientów naszej szkoły żeglarstwa we Wrocławiu! Serdecznie zapraszamy!

Rafał Staniec – właściciel szkoły – Pasja sportów wodnych w pewnym momencie przerodziła się w zawód żeglarza, który wykonuje do dnia dzisiejszego. Jestem zawodowym instruktorem i skipperem czyli szkolę i pływam cały rok na całym świecie. Dzięki temu mogę zaoferować usługi instruktorskie i prowadzącego jacht na najwyższym poziomie ponieważ cały czas zdobywam doświadczenie i modernizuję swój warsztat instruktorski tak aby każdy kurs lub rejs był bezpieczny, skuteczny i przeprowadzony w dobrej atmosferze. Dodatkowo oferuję również usługi szkutnicze w moim warsztacie w Mirkowie koło Wrocławia.

Trochę mojej żeglarskiej historii, czyli jak dochodziłem do tego by zostać żeglarzem zawodowym:
Żegluje od 1996r kiedy to pojechałem na swój pierwszy obóz żeglarski do Lubczyny na jeziorze Dąbie. W roku 1997r. zdobyłem patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.  Od 2000 roku zaczęła się moja przygoda z morzem. Od tego czasu odbyłem liczne rejsy morskie od majtka pokładowego po funkcje oficerskie do funkcji kapitana włącznie.

Od 2001 roku nabyłem uprawnienia morskie sternika jachtowego. I tak zaczęła się moja przygoda z rejsami morskimi jako Kapitana Jachtu.

Od 2006 roku uzyskałem stopień młodszego instruktora żeglarstwa PZŻ oraz zostałem jachtowym sternikiem morskim i morskich sternikiem motorowodnym.

Od 2007 roku nabyłem wyższy stopień instruktorski „instruktor żeglarstwa PZŻ” i od tego czasu zaczęła się moja kariera instruktorska na funkcji Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego na kursach weekendowych oraz studenckich obozach na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

W roku 2011 uzyskałem stopień instruktora sportu w dyscyplinie sporty motorowodne.

Od 2012 roku nabyłem uprawnienia Instruktora Wykładowcy PZŻ czyli prawo do bycia Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego na stopnie instruktorskie MIŻ i IŻ oraz egzaminowania na te stopnie.

W roku 2015 nabyłem uprawnienia do holowania narciarza i innych obiektów pływających.

Ponadto przez te ponad 20 lat pełniłem różne funkcje jako działacz społeczny oraz członek klubów żeglarskich we Wrocławiu. I tak w latach 2002-2005 – członek zarządu, vice-komandor oraz komandor klubu Żeglarskiego Ekonomistów Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2003-2006 członek Jacht  Klubu AZS Wrocław. W latach 2004-2007 członek zarządu Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego na funkcji sekretarz związku. W latach 2008-2011 członek zarządu Klubu Żeglarskiego Fala Uniwersytetu Wrocławskiego na funkcji Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego. W latach 2011-2015 członek zarządu Wrocławskiego Okręgowego Związku żeglarskiego na stanowisku przewodniczący Komisji techniczno-Organizacyjnej WrOZŻ. Od 2006 roku egzaminator na patenty żeglarskie. Od 2008 do 2016 roku delegat na sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego. Ponadto napisałem liczne artykuły w czasopismach żeglarskich o odbytych ciekawych rejsach jak również różne porady techniczne dot. jachtingu.

Wyróżnienia:
Rok 2003 – Rejs roku, wyróżnienie za rejs Drewnianą Omegą po morzu Bałtyckim.
Rok 2006 – Wyróżnienie komisji szkolenia PZŻ za organizację narady szkoleniowej we Wrocławiu.
Rok 2006 – Wyróżnienie WrOZŻ za organizację corocznych rejsów Studenci pod żaglami.
Rok 2007 – Odznaka zasłużony dla żeglarstwa Dolnośląskiego.