Licencja radiooperatora SRC (Short Range Certificate) stanowi doskonałe uzupełnienie kompetencji sternika morskiego. Dlaczego warto wybrać kurs SRC Wrocław? Każda jednostka poruszająca się po morzu powinna posiadać radio VHF, a jeden z członków załogi musi mieć potwierdzone świadectwem umiejętności operatora łączności krótkiego zasięgu. Dlatego też dołączenie do załogi jachtu pływającego po morzu jest o wiele mniej kłopotliwe dla żeglarza z uprawnieniami – licencją radiooperatora SRC. Cena szkolenia radiooperatora SRC we Wrocławiu wynosi 650 zł, trwa ono jeden dzień. Certyfikat wydawany jest przez International Saililing Schools Associacion (ISSA).

Radiooperator SRC

650
  • kurs jednodniowy

Elementy kursu na radiooperatora SRC we Wrocławiu

Komunikacja na morzu przebiega według ściśle określonych procedur. Obowiązkiem radiooperatora jest ich przestrzeganie, musi on także działać adekwatnie do sytuacji. W trakcie naszego kursu SRC nauczysz się:

  •  komunikowania się zgodnie z systemem GMDSS (i NAVTEX-em),
  •  obsługi EPIRB-u (nadajnika radiowego wykorzystywanego w sytuacji zagrożenia),
  •  korzystania z radiotelefonu VHF-DSC.

Kompetencje te trzeba umieć wykorzystać także w sytuacji stresowej, dlatego w trakcie zajęć staramy się je symulować. Zdarzają się także przypadki nieumyślnego wezwania pomocy – objaśniamy, jak postępować także w takiej sytuacji.

Terminy Kursów Radiooperatora SRC ISSA :

18.10.2022r. godz. 18:00

Master Jachting – skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej

Wszystkie kursy i szkolenia żeglarskie we Wrocławiu organizowane przez Master Jachting Rafał Staniec odbywają się  na Odrze – przystań Marina ATM Wrocław. Zapewniamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz profesjonalny, nowoczesny i bogato wyposażony sprzęt. W Master Jachting Rafał Staniec zdobędziesz nie tylko patent żeglarski (zainteresowany? Sprawdź: kursy żeglarskie Wrocław). Oferujemy ponadto:

  • kurs sternika motorowodnego Wrocław – uzyskany patent uprawnia Cię do pływania nie tylko na łodziach z napędem silnikowym, ale także skuterach wodnych bez ograniczeń mocy jednostki napędowej;
  • czarter jachtów Wrocław –  to doskonała okazja do odbycia ciekawego rejsu także poza rejon Wrocławia.

Na naszych kursach zdobędziesz uprawnienia od żeglarza jachtowego po motorowodnego sternika morskiego. Wszystkie szkolenia żeglarskie we Wrocławiu kończą się państwowym egzaminem, którego zdanie jest warunkiem przyznania odpowiednich uprawnień. Dbamy również o promocję turystyki wodnej we Wrocławiu, organizując rejsy jachtami motorowymi lub żaglowymi po Odrze. Jeśli zależy Ci na współpracy z zawodowym żeglarzem, instruktorem oraz skipperem i chcesz połączyć bezpieczeństwo ze skuteczną nauką w przyjemnej atmosferze – wybierz naszą szkołę żeglarstwa we Wrocławiu!