Jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia na pokładzie jachtów, możesz przygotować się do uzyskania patentu motorowodnego sternika morskiego we Wrocławiu. Aby podejść do egzaminu na ten stopień, oprócz ukończenia 18 lat trzeba odbyć przynajmniej 2 rejsy po wodach morskich o łącznej długości 200 godzin. Staż musi być potwierdzony odpowiednimi dokumentami, wlicza się jednak do niego także czas spędzony na morzu na jachtach żaglowych. W trakcie naszego kursu na sternika morskiego przećwiczysz umiejętności sterowania jednostką z dużym silnikiem, a także zdobędziesz wiedzę niezbędną do dołączenia do załogi rejsu morskiego w stopniu oficera. Kursy odbywają się w tygodniu lub w weekendy.

Motorowodny sternik morski

2100
  • czas trwania: 2 tygodnie

Jak wygląda egzamin na sternika morskiego we Wrocławiu?

Podobnie jak w przypadku poprzednich patentów, egzamin na sternika morskiego we Wrocławiu jest podzielony na części: teoretyczną i praktyczną. Sprawdzian teoretyczny składa się z:

  •  75 pytań jednokrotnego wyboru,
  •  zadania nawigacyjnego.

Na szkoleniu nauczymy Cię, jak posługiwać się mapami morskimi, a także jak planować rejs i kierować załogą. Dzięki temu zdanie teorii nie powinno przysporzyć ci kłopotu. Objaśnimy Ci także, jak wykonać manewry potrzebne zarówno na egzaminie, jak i w trakcie właściwej żeglugi. By podejść do egzaminu, nie jest wymagany patent sternika motorowodnego.

Patent morskiego sternika motorowodnego we Wrocławiu – ile kosztuje szkolenie?

Cena 2-tygodniowego kursu motorowodnego sternika morskiego z instruktorami Master Jachting we Wrocławiu wynosi 2100 zł. Należy do niej doliczyć opłaty za egzamin (350 zł) i wydanie patentu (50 zł), dla uczniów i studentów poniżej 26 lat są one niższe o 50%. Do egzaminu wymagany jest staż morski 200 godzin żeglugi w minimum dwóch rejsach.

Motorowodny sternik morski

2100
  • czas trwania: 2 tygodnie

Terminy sesji teoria i praktyka :

Nr kursu Termin Ilość Miejsc wolne/zajęte Cena Kursu
01/MSM/24 18.03-29.03.2024              5/0     2100 zł
02/MSM/24 15.04-26.04.2024              5/0     2100 zł
03/MSM/24 02.09-13.09.2024              5/0     2100 zł
04/MSM/24 07.10-18.10.2024              5/0     2100 zł

Master Jachting – szeroka oferta nie tylko dla żeglarzy

Wszystkie kursy organizowane przez Master Jachting Rafał Staniec odbywają się  na Odrze – przystań Marina ATM Wrocław. Zapewniamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz profesjonalny, nowoczesny i bogato wyposażony sprzęt. W Master Jachting Rafał Staniec oferujemy ponadto:

  • kursy żeglarskie we Wrocławiu, obejmujące przygotowanie do zdobycia zarówno pierwszego patentu, jak i wyższych stopni w hierarchii żeglarskiej; podstawowe kursy to kurs żeglarza jachtowego oraz kurs sternika motorowodnego we Wrocławiu;
  • kurs SRC Wrocław – licencja radiooperatora SRC (short range certificate) stanowi uzupełnienie kompetencji sternika morskiego i daje potwierdzone świadectwem umiejętności operatora łączności krótkiego zasięgu;
  • czarter jachtów we Wrocławiu i rejsy jachtami motorowymi lub żaglowymi po Odrze –  to doskonała okazja do odbycia ciekawego rejsu także poza rejon Wrocławia.

Postaw na profesjonalizm i bezpieczeństwo

Jesteśmy firmą prowadzącą profesjonalne kursy motorowodne we Wrocławiu oraz przygotowania do egzaminów jachtowych żeglarskich i motorowodnych. Na naszych kursach zdobędziesz uprawnienia od żeglarza jachtowego po motorowodnego sternika morskiego. Wszystkie szkolenia żeglarskie we Wrocławiu kończą się państwowym egzaminem, którego zdanie jest warunkiem przyznania odpowiednich uprawnień. Jeśli zależy Ci na współpracy z zawodowym żeglarzem, instruktorem oraz skipperem i chcesz połączyć bezpieczeństwo ze skuteczną nauką w przyjemnej atmosferze – wybierz naszą szkołę żeglarstwa we Wrocławiu!