Egzaminy na sternika motorowodnego i na patent żeglarski – Wrocław

Jeśli chcesz zwiększyć swoje umiejętności i uzyskać uprawnienia do prowadzenia jednostek żaglowych i motorowodnych, sprawdź ofertę: egzaminy żeglarskie Wrocław w Master Jachting Rafał Staniec. W ramach naszej oferty zapewniamy lekcje teoretyczne na naszej autorskiej platformie e-learning, stanowiące przygotowanie do egzaminu, oraz część praktyczną, dostosowaną do możliwości czasowych uczestników kursów. Niezależnie od tego, jakie uprawnienia chcesz uzyskać: na żeglarza jachtowego, egzamin na sternika motorowodnego, patent na morskiego sternika motorowodnego czy kurs na holowanie narciarza wodnego – gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę, elastyczny tryb kursów (weekendowy, tygodniowy lub wieczorowy) oraz profesjonalny, nowoczesny i bogato wyposażony sprzęt.

Master Jachting Wrocław – kursy i patenty

Kurs na patent żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego, motorowodnego sternika morskiego oraz licencja na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających zakończone są egzaminem państwowym, zgodnie z rozporządzeniem § 17 punkt 3 i 4. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki, posiadamy uprawnienia jako podmiot upoważniony do organizacji następujących egzaminów:

 • egzamin na patent żeglarz jachtowy – nr decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki;
 • egzamin na patent sternik motorowodny  – nr decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki;
 • egzamin na patent morski sternik motorowodny  – nr decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki;
 • egzamin i licencja na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

Żeglarz jachtowy, sternik motorowodny – testy i egzamin

Egzamin na żeglarza jachtowego i uzyskanie patentu żeglarskiego to pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Szkolenia żeglarskie Wrocław to oferta kursów, podczas których zdobędziesz podstawowe uprawnienia żeglarskie (żeglarz jachtowy lub sternik motorowodny), w zależności od tego, jakiego typu jednostki chcesz prowadzić. Egzamin na patent żeglarza czy sternika motorowodnego pozwoli Ci poruszać się po wodach śródlądowych, a także morskich z pewnymi ograniczeniami. Jeśli chodzi o kolejne stopnie, oferujemy kurs na morskiego sternika motorowodnego Wrocław, również zakończony państwowym egzaminem. W połączeniu z patentem żeglarza jachtowego uprawnienia te pozwolą Ci prowadzić po morzu i wodach śródlądowych także jachty żaglowe.

Część teoretyczna egzaminu na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego ma formę pisemną i składa się z testu jednokrotnego wyboru z 75 pytaniami przygotowanymi przez komisję na podstawie odpowiadającego właściwemu patentowi zakresu wymagań egzaminacyjnych. Egzaminowany ma 90 minut na udzielenie odpowiedzi. Za pozytywny wynik egzaminu teoretycznego na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego uważa się uzyskanie 65 prawidłowych odpowiedzi w teście. Część praktyczna obejmuje sprawdzenie umiejętności z manewrowania jachtem.

Po zdaniu egzaminu na sternika motorowodnego posiadasz następujące uprawnienia::

 • prowadzenie łodzi motorowych po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie łodzi motorowych o długości kadłuba do 12 m po wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Egzamin na motorowodnego sternika morskiego upoważnia Cię  do:

 • prowadzenia łodzi motorowych po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów motorowych po wodach morskich o długości kadłuba do 18 m.

Egzamin żeglarski na patent żeglarza jachtowego pozwoli Ci natomiast na:

 • prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych;
 • prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Master Jachting – nie tylko kursy i szkolenia

Wszystkie kursy żeglarskie Wrocław organizowane przez Master Jachting Rafał Staniec odbywają się na Odrze – przystań Marina ATM Wrocław. Zapewniamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz profesjonalny, nowoczesny i bogato wyposażony sprzęt. Jako instruktorzy sportów wodnych posiadamy bogatą ofertę kursów, szkoleń i czarteru jachtów. Sprawdź także:

 • kurs SRC Wrocław – licencja radiooperatora SRC (short range certificate) stanowi uzupełnienie kompetencji sternika morskiego i daje potwierdzone świadectwem umiejętności operatora łączności krótkiego zasięgu;
 • czarter jachtów Wrocław i organizacja rejsów jachtami motorowymi lub żaglowymi po Odrze –  to doskonała okazja do odbycia ciekawego rejsu także poza rejon Wrocławia.

W Master Jachting Rafał Staniec dbamy także o promocję turystyki wodnej we Wrocławiu, organizując rejsy jachtami motorowymi lub żaglowymi po Odrze. Jeśli zdecydujesz się na nasze kursy i egzaminy na patenty żeglarskie i motorowodne we Wrocławiu, zapewniamy bezpieczeństwo oraz skuteczną naukę w przyjemnej atmosferze.