W jaki sposób można zdobyć tytuł sternika motorowodnego?

Marzy Ci się pływanie motorówką albo skuterem? Chciałbyś uzyskać patent sternika motorowodnego, ale nie wiesz, od czego zacząć? W tym artykule podpowiemy Ci, co należy zrobić krok po kroku, aby go zdobyć. Dowiesz się także, jakie trzeba spełnić wymagania i jakich zagadnień powinieneś się nauczyć, zanim rozpoczniesz przygodę z pływaniem.

Jakie trzeba spełnić wymogi, aby otrzymać patent sternika motorowodnego?

Podstawowym warunkiem, żeby uzyskać tytuł sternika motorowodnego, jest ukończenie 14 lat (i otrzymanie zgody od rodzica czy opiekuna), a także zdanie egzaminu państwowego. Ten tytuł uprawnia Cię do pływania skuterami wodnymi, jachtami motorowymi na jeziorach czy rzekach oraz prowadzenie jednostek, których długość kadłuba nie przekracza 12 metrów – na wodach morskich, jednak tylko w ciągu dnia i w maksymalnej odległości 2 mil morskich od lądu. Możesz pływać jachtami motorowymi o dowolnej mocy silnika, jednak warunkiem jest ukończenie 16 lat. Poniżej tego wieku obowiązuje limit mocy silnika do 60kW.

Nasza oferta szkoleń motorowodnych obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, które w 100% przygotują Cię do zdania egzaminu państwowego. Zagadnienia teoretyczne zawierają kwestie związane z konstrukcją jachtu, nauką o meteorologii, a także podstawowe przepisy prawne, elementy ratownictwa, metody udzielania pierwszej pomocy oraz locję. Zaznajomisz się także z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi. A w trakcie zajęć praktycznych poznasz podstawowe manewry, a także nauczysz się, jak wiązać węzły żeglarskie. Kursy nie są obowiązkowe, jednak warto wziąć w nich udział, bo nauczysz się wszystkiego od profesjonalistów i będziesz przygotowany na różne, czasem niełatwe sytuacje, które mogą wydarzyć się na wodzie. Umiejętności, które zdobędziesz w trakcie kursów, wpłyną na poprawę zarówno Twojego bezpieczeństwa, jak i reszty załogi. A co więcej – oferujemy Ci szkolenia na nowoczesnych, bogato wyposażonych motorówkach z 2020 i 2021 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu