Osoba z patentem sternika motorowodnego dysponuje uprawnieniami do tego, aby prowadzić jachty motorowe (w przypadku wód śródlądowych), a także pływać po wodach wewnętrznych, jeśli kadłub jachtu ma długość nieprzekraczającą 12 m. W naszym artykule przyjrzymy się, jakie dodatkowe kursy może odbyć osoba posiadająca taki patent.
Kurs holowania narciarza wodnego
Okazuje się, że sternik motorowodny nie może w sposób legalny holować narciarza wodnego. W takiej sytuacji trzeba odbyć dodatkowe szkolenie i zdać egzamin, aby móc wejść w posiadanie odpowiedniej licencji. Kurs holowania narciarza wodnego to kształcenie w kwestiach tego, jak w przypadku wykonywania takich czynności zadbać przede wszystkim o pełne bezpieczeństwo holowanych.
Co ważne, samo szkolenie w naszej placówce trwa zaledwie jeden dzień, zaś egzamin przeprowadzany jest bezpośrednio po nim. Dzięki temu niezbędne zezwolenie można uzyskać naprawdę szybko, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu.
Kurs na radiooperatora SRC
Kolejnym dodatkowym kursem, na który mogą zdecydować się sternicy, jest szkolenie na radiooperatora SRC. Warto bowiem pamiętać, że każda jednostka, która porusza się po wodach morskich, powinna posiadać radio VHF, zaś przynajmniej jeden z członków załogi musi posiadać umiejętności operowania takim urządzeniem.
Wiedzę w tym zakresie można nabyć właśnie dzięki kursowi, który zwieńczony jest egzaminem. Ten ostatni organizowany jest przez podmiot taki jak Urząd Komunikacji Elektronicznej, zaś harmonogram jest dostępny na stronie UKE. Daty takich egzaminów można znaleźć również na naszej stronie.
Jak widać jest kilka dodatkowych kursów polecanych zwłaszcza dla sterników wodnych. Takie szkolenia przeprowadzamy również w naszej placówce, przygotowując do różnych egzaminów i to na profesjonalnym poziomie. Nasze podejście to jednak nie tylko profesjonalizm, ale także pasja do tego co robimy. Dzięki temu z nami nie tylko nabywa się umiejętności, ale też miło i produktywnie spędza poświęcony na to czas.