Co daje ukończenie kursu żeglarza jachtowego?

Żeglowanie jachtem to wspaniała przygoda. Dzięki niej można zyskać wyjątkowe doświadczenia, których nie sposób byłoby zdobyć, siedząc w mieszkaniu. Żeglowanie jest świetnym zajęciem zarówno dla samotników, jak i dla osób, które nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu bez towarzystwa. Na łódce da się bowiem znakomicie spędzać czas samemu, jak i w gronie przyjaciół.

Żeby jednak przed ochotnikiem na żeglarza otworzyła się droga do niesamowitych przygód, musi on zyskać odpowiednie pozwolenie. Wypuszczenie na wody osoby, która nie ma potwierdzonej odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych, może mieć dość przykre konsekwencje. W skrajnym przypadku niedoświadczony żeglarz jest nawet w stanie utonąć albo przyczynić się do utonięcia kogoś innego. Dlatego mandat do tego, żeby wypływać na szerokie wody, daje dopiero teoretyczny i praktyczny egzamin na żeglarza jachtowego.

Poszczególne zalety szkolenia

Do egzaminu można przystąpić w dwóch wariantach – przeszedłszy kurs albo go nie przeszedłszy. Jeżeli ktoś spędził na łódce dużo czasu pod okiem doświadczonego dorosłego i zaznajomił się z wystarczającą ilością zagadnień teoretycznych, to może mieć kwalifikacje do tego, żeby podejść do egzaminu i otrzymać patent bez kursu. Uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez profesjonalnych żeglarzy daje jednak wiele korzyści. Podczas szkolenia ma się gwarancję, że przekazana wiedza jest fachowa i ukierunkowana zarówno pod egzamin, jak i pod późniejsze zastosowanie praktyczne. Ponadto branie udziału w kursie pozwala na korzystanie ze sprzętu, którego w innym przypadku mogłoby się nie mieć okazji poznać.

Kurs żeglarza jachtowego trwa tydzień i skutkuje uzyskaniem patentu. Można brać w nim udział już w wieku czternastu lat. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu zyskuje się możliwość przeżycia niezwykłej przygody z łódkami. Kurs żeglarza jachtowego jest z pewnością czymś, czego warto doświadczyć na własnej skórze. To świetny sposób na oderwanie się od szkolnej czy zawodowej rutyny.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu