PROGRAM Półkoloni Obozy Sportów Wodnych we Wrocławiu
Pięć dni wspaniałej przygody, codziennie coś innego, a więc czeka Was niezapomniana wodna przygoda :
Dzień pierwszy Żeglarstwo
Zajęcia z teorii i praktyki: budowa jachtu, prace bosmańskie, ratownictwo oraz pływanie jachtem żaglowym razem z doświadczonym instruktorem żeglarstwa. Na pokładzie jachtu poznamy podstawy żeglowania oraz zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co początkujący żeglarz powinien wiedzieć.
Dzień drugi : Narty wodne, jazda na bananie, wakeboarding, holowanie na oponce za motorówką
Dyscyplina sportowa i czynny wypoczynek polegający na jeździe na nartach wodnych za holującą motorówką. Dla chętnych także Wakeboarding czyli deska na której w ślizgu płyniemy za motorówką takie połączenie nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Krótko mówiąc świetna zabawa na wodzie !!!.Holowanie na oponce za motorówką to niesamowita i widowiskowa zabawa, zwłaszcza gdy są upalne dni. Jazda na 3-osobowym bananie za motorówką to dużo frajdy, radości i zabawy!
Dzień trzeci : Kajaki i rowery wodne
Dawniej odmiana transportu (wodnego), obecnie dyscyplina sportów wodnych, rodzaj turystyki lub rekreacji. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po Odrze, odkryjemy nieznany Wrocław od strony wody.
Dzień czwarty Sporty motorowodne połączone z bezpieczeństwem nad wodą. Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa
Krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników. Ponadto podstawy pływania jachtem motorowym, rejs po Odrze na motorówce to wspaniała niezapomniana przygoda
która pozostaje na długo w pamięci.
Dzień piąty : Windsurfing
Windsurfing – nauka żeglowania na desce z żaglem (zwroty, manewrowanie). Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem doświadczonego instruktora Dawida. A potem tylko wiatr, słońce, woda i my na desce z żaglem.