Kurs motorowodny jako doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby

W okresie letnim wiele osób lubi wypoczywać nad morzem czy jeziorem. Jednak czas urlopu czy przerwy od nauki można spędzić w aktywny sposób. Sporty wodne są ciekawą formą letniej rozrywki, którą docenia coraz więcej osób. Należy pamiętać, że  do sterowania motorówką czy innym sprzętem wodnym najczęściej niezbędne jest uzyskanie patentu, który musi być poprzedzony odpowiednim kursem. Zdobycie patentu nie jest trudne, jednak nie każdy decyduje się na taki wydatek. Właśnie dlatego kurs motorowodny jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Komu można podarować taki prezent? 

Prezent, którym chcemy obdarować bliską osobę, powinien być dostosowany do jej zainteresowań. Właśnie dlatego kurs sternika motorowodnego będzie dobrym pomysłem, jeżeli osoba, której chcemy go podarować lubi spędzać czas nad wodą i interesuje się sportami, które można tam uprawiać. Warto pamiętać, że do rozpoczęcia kursu nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji  ani doświadczenia.

Jednak osoba, której chcemy podarować kurs w prezencie, musi mieć ukończony czternasty rok życia. Nie ma górnej granicy wieku, więc taki prezent można sprawić zarówno nastolatkowi, jak i osobie w średnim wieku. W takich szkoleniach chętnie biorą udział nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Kurs może się odbyć w trybie weekendowym albo trwać przez tydzień, a do tego istnieje możliwość odbycia zajęć teoretycznych on-line. Dlatego osoba obdarowana z pewnością znajdzie na niego czas.

Co zyskuje osoba, która ukończyła kurs? 

Osoba, która bierze udział w kursie motorowodnym, uczy się wykonywać manewry na jachcie o mocy silnika 50 KM i nabywa niezbędną wiedzę teoretyczną. Aby otrzymać patent, niezbędne jest zdanie państwowego egzaminu sternika motorowodnego, który po odpowiednim przygotowaniu nie będzie dużym wyzwaniem.

Zdany egzamin uprawnia kursanta do samodzielnego prowadzenia motorówki bez ograniczeń po wodach śródlądowych oraz morskich do 12 metrów długości kadłuba w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego fana sportów wodnych i będzie niejednokrotnie wykorzystywany podczas wyjazdów wakacyjnych. Co ważne, patent sternika motorowodnego uprawnia również do pływania na łodziach z napędem silnikowym.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu